Protahovací pera pro venkovní instalace 155 a 167

Přesahem z kategorie domovních instalací do malých venkovních instalací je pero s označením 167, které má průměr 5 mm a představuje další šťastný kompromis univerzálního pera vhodného jak pro domovní instalace, tj. do trubek od 16 mm až po venkovní trasy do 60 m v chráničkách do 110 mm. Navíc v některých případech „pravoúhlých zatáček“ je jeho úloha zcela nezastupitelná a projde i takovými profily, kde tuhé laminátové pero nemá šanci.

Protahovací pero typ 167 s navijákem

Specialitou firmy CANFOR v této kategorii je ještě typ 155, což je pero o průměru 6 mm s vnitřním ocelovým jádrem z pérové oceli. Výhodou tohoto pera je to, že je podstatně ohebnější než laminátové pero stejného průměru, což ho však na druhé straně limituje pro použití ca do 80 m. Pro mnoho aplikací v této kategorii je to však naprosto dostatečné, a tak typ 155 včetně pěti výměnných koncovek představuje velice příjemné a ekonomické řešení úloh v této oblasti.
Zajímavostí je, že tento typ pera 155 dodává firma CANFOR i v délce 1,5 až 3 m. Smyslem této nabídky je, že pero této délky je možné připevnit na špičku většího pera (např. 159/11 mm). Po protažení delší trasy je možné lehce zvládnout i ostrou zatáčku při zakončení.

Protahovací pero typ 155

Svoje dlouholeté zkušenosti tak firma CANFOR přetavila do opravdu velmi široké nabídky protahovacích per, jejich příslušenství a pomůcek, které velmi usnadní tuto často především „nervově“ náročnou činnost, nemluvě o úspoře času a materiálu.
Veškerý tento sortiment a ještě daleko více v kategorii Venkovní instalace malé na našem webu nebo se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím e-mailu či telefonu.