Relé z řady VEO V4IM100AL20

Špičkový multifunkční přístroj pro měření AC/DC proudů průvlečným systémem – typ V4IM100AL20 je součástí nejnověji vyvinuté řady hlídacích a časových relé rakouské firmy TELE-Haase Steuergeräte GmbH.

Relé z řady VEO V4IM100AL20

Vyznačují se špičkovými parametry a technickými vlastnostmi, které v této třídě přístrojů byly navrženy a použity poprvé. Přístroj V4IM100AL20 byl vybrán jako
reprezentant této řady pro svoji ojedinělou koncepci, špičkové technické vlastnosti, vysokou užitnou hodnotu umožňující úsporu místa, času a energie. Jedná se o hlídací relé střídavých, ale i stejnosměrných proudů systémem provlečeného vodiče.

Přednosti přístroje

Design
— Zcela nová koncepce svislého vedení provlečeného vodiče a umístění napájecích svorek A1, A2 vedle sebe pro úsporu místa, materiálu i času při montáži.
— Dva druhy svorek:
a) třmenové (screw) s velkým montážním prostorem a neztratitelnými šrouby
b) bezšroubové (push in) se zvýšeným přítlakem a speciální odolností proti vibracím
— Indikace LED se zvýšenou jasností při snížené spotřebě.
— Univerzální, galvanicky oddělené napájení 24 – 240 V AC/DC při razantním snížení vlastní spotřeby přístroje (0,5 W) jako přínos pro zvýšení spolehlivosti, životnosti a snížení nároků na klimatizaci celého zařízení.
— Měřicí princip TRMS v 8 funkcích s volitelnou pamětí dovoluje měřit i zkreslené průběhy od 5 až do 100 A v kmitočtovém rozsahu 16 2/3 až 400 Hz.
— Dvojnásobná rychlost reakce 150 ms a dvojnásobná přesnost 2,5 % oproti klasickým přístrojům.
— Rozšířený teplotní rozsah použití v rozmezí − 25 °C až + 60 °C.

Základní technické parametry
— Měření AC/DC proudů průvlečným systémem kabelovou průchodkou do 15 mm.
— Jeden měřicí rozsah do 100 A bez nutnosti použití externího měřicího trafa s nastavením prahových úrovní v rozmezí 5 % až 100 % rozsahu s hysterezí 1%.
— Multifunkční provedení (8 funkcí – Over, Under, Windows, Max / Min, + Latch) včetně volitelné paměťové funkce.
— Nastavitelné časové zpoždění po zapnutí i reakce na chybu 0,1 – 10 s.